Επί της δυνατότητας κατάθεσης αίτησης για βεβαίωση έγκρισης απονομής μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών

Αίτηση Βεβαίωσης Έγκρισης Απονομής Μεταπτυχιακού Τίτλου Σπουδών https://eservice.upatras.gr/case/aitisi-vevaiosis-egkrisis-aponomis-metaptychiakou-titlou-spoudon/description/

• Αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας.
• Υπεύθυνη Δήλωση Απώλειας ή Μη έκδοσης Ακαδημαϊκής Ταυτότητας από https://www.gov.gr, σε περίπτωση που ο φοιτητής έχει απωλέσει ή δεν έχει εκδώσει Ακαδημαϊκή Ταυτότητα.
• Άλλα απαιτούμενα Δικαιολογητικά που αναγράφονται στις ανακοινώσεις της Γραμματείας*
• Απαιτείται η προσκόμιση της πρωτότυπης Ακαδημαϊκής Ταυτότητας στη Γραμματεία του Τμήματος.

*Συμπληρωματικά δικαιολογητικά:

1. Βαθμολόγιο
2. Πρακτικό Εξέτασης Μεταπτυχιακής Διπλωματικής
3. Παρατηρήσεις επί του κειμένου της Μεταπτυχιακής Διπλωματικής Εργασίας
4. Τίτλος ερευνητικής εργασίας για έκδοση παραρτήματος Διπλώματος
5. Ένα (1) αντίγραφο της μεταπτυχιακής διπλωματικής εργασίας (με τις τελικές διορθώσεις και θερμοκολλημένο):

i. Ελληνικό Εξώφυλλο
ii. Αγγλικό Εξώφυλλο
iii. Περίληψη και λέξεις κλειδιά στην ελληνική γλώσσα
iv. Περίληψη και λέξεις κλειδιά στην αγγλική γλώσσα
v. Τα ονόματα της Τριμελούς Εξεταστικής Επιτροπής στην ελληνική και αγγλική γλώσσα

6. Αποδεικτικό κατάθεσης της μεταπτυχιακής διπλωματικής εργασίας στην ιστοσελίδα nemertes.library.upatras.gr  και αντιγράφου της αίτησης παράτασης χρόνου αποκλεισμού, σε περίπτωση που έχει ζητηθεί από τον μεταπτυχιακό φοιτητή.
7. Υπεύθυνη Δήλωση από το www.gov.gr που θα δηλώνεται ότι:

α) ακολούθησα πιστά όλους τους κανόνες της επιστημονικής δεοντολογίας
β) η εργασία μου δεν αποτελεί προϊόν λογοκλοπής, αλλά έρευνας, στην οποία συμμετείχα ενεργά
γ) έχω λάβει γνώση και γνωρίζω τις συνέπειες του νόμου και των οριζόμενων στους Κανονισμούς Σπουδών και τον Εσωτερικό Κανονισμό του Πανεπιστημίου Πατρών δ) Η εργασία που καταθέτω με τίτλο………………………….. έχει εκπονηθεί με δική μου ευθύνη, τηρουμένων των προϋποθέσεων που ορίζονται στις ισχύουσες διατάξεις.

8. Ηλεκτρονικό Αρχείο που κατατίθεται στη Γραμματεία, στο οποίο συμπεριλαμβάνονται (4 διαφορετικά αρχεία):

i. Το τελικό κείμενο της διπλωματικής εργασίας (σε οποιαδήποτε μορφή)
ii. Περιλήψεις στην ελληνική και αγγλική γλώσσα
iii. Λέξεις κλειδιά της μεταπτυχιακής διπλωματικής εργασίας στην ελληνική και αγγλική γλώσσα
iv. Τα μέλη της Τριμελούς Εξεταστικής Επιτροπής στην ελληνική και αγγλική γλώσσα

9. Βεβαίωση επικουρικού έργου
10. Επιστρέφονται στη Γραμματεία:

i. Ακαδημαϊκή ταυτότητα
ii. μαγνητική κάρτα