Σεμινάριο Παιδαγωγικής - Πιστοποιητικό Παιδαγωγικής Επάρκειας (ΠΔΕ)

Το Σεμινάριο Παιδαγωγικής ακαδημαϊκού έτους 2021-22 θα διεξαχθεί σε δύο μέρη μέσω zoom.

Μέρος 1ο Εισαγωγή στην Παιδαγωγική, Τρίτη 10/5, 17:00-19:00.

Μέρος 2ο Εισαγωγή στην Εκπαιδευτική Έρευνα, Τρίτη 17/5, 17:00-19:00.

Μετά το κάθε σεμινάριο θα ανοίγει στο eclass εξέταση η οποία θα αποτελείται από ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής. Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να εγγραφούν άμεσα στο eclass των σεμιναρίων https://eclass.upatras.gr/courses/CHEM2252/ - Σεμινάριο Παιδαγωγικής (Μάιος 2022) ώστε να ενημερώνονται για θέματα που αφορούν το σεμινάριο (πχ. σύνδεσμος zoom για παρακολούθηση, τρόπος εξέτασης).

Η συμμετοχή στα δύο μέρη του σεμιναρίου και η επιτυχής αξιολόγηση στις εξετάσεις τους είναι υποχρεωτική για όσους επιθυμούν να αποκτήσουν το Πιστοποιητικό Διδακτικής Επάρκειας (ΠΔΕ). Υπενθυμίζεται πως οι άλλες δύο υποχρεώσεις για την απόκτηση του ΠΔΕ είναι: α) η παρακολούθηση του μαθήματος "Διδακτική των Φυσικών Επιστημών" και επιτυχής αξιολόγηση και β) παράρτημα στο πίσω μέρος της Πτυχιακής εργασίας με συμπληρωμένο το Έντυπο Σχεδίου Διδασκαλίας και εκπόνηση μικροδιδασκαλίας στο εργαστήριο εκπόνησης της πτυχιακής παρουσία του επιβλέποντα.

Τηλέφωνο (+302610) 996202 & 996205 (προπτυχιακά), 996203 & 996204 (μεταπτυχιακά)