Δημοσίευση Editor Profile Νικ. Καραμάνου στο περιοδικό The FEBS Journal

Αποτελεί τιμή για το Τμήμα Χημείας η δημοσίευση του Editor Profile του Καθηγητή Νίκου Καραμάνου από το διεθνές έγκριτο επιστημονικό περιοδικό The FEBS Journal (δείκτης απήχησης 5.542, h-index 204), επίσημο περιοδικό του ευρωπαϊκού οργανισμού FEBS (The Federation of European Biochemical Societies) στο πεδίο molecular life sciences. Το προφίλ του Νίκου Καραμάνου (https://doi.org/10.1111/febs.15891) δημοσιεύθηκε στο πλαίσιο της παρουσίασης του έργου των νέων editors του περιοδικού. Στη συνέντευξή του παρουσιάζονται οι ερευνητικοί στόχοι της επιστημονικής του ομάδας, οι προκλήσεις και οι προοπτικές των πεδίων της Βιοχημείας, και απαντώνται ερωτήματα σχετικά με την έρευνα στο Ακαδημαϊκό περιβάλλον.

Τέτοιες αναφορές στο πλαίσιο της αναγνώρισης και ανάδειξης του έργου ειδικά της Βιοχημείας στο Τμήμα Χημείας, της Σχολής Θετικών Επιστημών και του Πανεπιστημίου μας κάνουν υπερήφανους.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2021-22
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΕΑΡΙΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2021-22 ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜAΤΑ