1η Πρόοδος του μαθήματος"ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ-2"

Η 1η Πρόοδος του μαθήματος"ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ-2" θα διεξαχθεί την Παρασκευή 15/4 και ώρα 12:00-14:00 στις αίθουσες ΑΘΕ10, ΧΗ7, ΧΗ8. Καλούνται οι φοιτητές που επιθυμούν να συμμετάσχουν στην εξέταση να εγγραφούν στην πλατφόρμα https://exams.eclass.upatras.gr/courses/CHEM467/.

Καταληκτική ημερομηνία εγγραφών είναι η Τρίτη 12/4.

Η εξεταστέα ύλη περιλαμβάνει: 1. Συμβολή της Βιοχημείας στην ανάπτυξη φαρμάκων, 2. Φωτεινές αντιδράσεις, 3. Σκοτεινές αντιδράσεις - Πορεία Φωσφορικών Πεντοζών, 4. Βιοσύνθεση αμινοξέων.

Οι φοιτητές 4ου έτους και άνω έχουν δικαίωμα συμμετοχής στην πρόοδο μόνο εφόσον έχουν ολοκληρώσει με τις υποχρεώσεις τους στο Εργαστήριο Βιοχημείας.

Οι Διδάσκοντες

Τηλέφωνο (+302610) 996202 & 996205 (προπτυχιακά), 996203 & 996204 (μεταπτυχιακά)