Ανακοίνωση Παρουσιάσεων Πτυχιακών Εργασιών, Ιουνίου 2021

Πρόσκληση παρουσίασης πτυχιακών εργασιών

Η παρουσίαση των Πτυχιακών Εργασιών των προπτυχιακών φοιτητών του Τμήματος Χημείας προγραμματίζεται για τις 14, 15 και 16 Ιουλίου 2021.

Οι επιβλέποντες θα πρέπει να στείλουν μέχρι την Δευτέρα 12  Ιουλίου, ηλεκτρονικά ανάτυπα της πτυχιακής εργασίας (αρχεία pdf) των φοιτητών τους στην επιτροπή παρουσίασης πτυχιακών εργασιών (Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.). Οι πτυχιακές εργασίες θα πρέπει να έχουν στην πρώτη τους σελίδα ακριβή τίτλο, το όνομα του επιβλέποντα και τον αριθμό μητρώου του φοιτητού.

Οι φοιτητές θα πρέπει να ενημερώσουν την επιτροπή πτυχιακών εργασιών (Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) για τα ακόλουθα:

1. Προτιμητέα ημέρα και ώρα παρουσίασης κατόπιν συνεννόησης με τον επιβλέποντα.
  2. Ονοματεπώνυμο και Αριθμό Μητρώου του φοιτητού
  3. Τίτλο πτυχιακής εργασίας
  4. Ονοματεπώνυμο επιβλέποντα

Οι παρουσιάσεις θα γίνουν με τηλοψία (λογισμικό zoom).

Κατόπιν ολοκληρώσεως της διαδικασίας, ο φοιτητής/επιβλέπων πρέπει να καταθέσει τυπωμένη τη διπλωματική εργασία στην Βιβλιοθήκη του Τμήματος (κυρία Άννα Μαλλιώρη) ώστε να σταλεί στη Κεντρική Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου πριν από τη μέρα αποφοίτησης.

Παρακαλούνται οι επιβλέποντες να καταθέσουν βαθμολογία το αργότερο μέχρι και την Δευτέρα 19/7.

Για να βοηθηθούμε στη μορφοποίηση και παρουσίαση του τελικού προγράμματος των παρουσιάσεων, παρακαλούμε η ενημέρωσή σας να έχει την ακόλουθο μορφή (με κόκκινο η προτιμητέα ώρα παρουσίασης, πουθενά ΚΕΦΑΛΑΙΑ):

Αγγελόπουλος Γεώργιος, Α.Μ. ΧΧΧΧ

Τίτλος: Μελέτη πρωτεϊνών συμπληρώματος

Επιβλέπον μέλος ΔΕΠ: Παπαδοπούλου Μαρία

Επισημαίνεται στους φοιτητές και στα μέλη ΔΕΠ ότι τηρείται σειρά προτεραιότητας για τις προτιμήσεις ημερομηνίας και ώρας των παρουσιάσεων.

Τηλέφωνο (+302610) 996202 & 996205 (προπτυχιακά), 996203 & 996204 (μεταπτυχιακά)