Έντυπο Σχεδίου Διδασκαλίας (ΠΔΕ)

Επισυνάπτεται το Έντυπο Σχεδίου Διδασκαλίας το οποίο θα πρέπει να συμπληρωθεί και να προσαρτηθεί ως παράρτημα στο πίσω μέρος της Πτυχιακής εργασίας. Υπενθυμίζεται πως για την απόκτηση του Πιστοποιητικού Διδακτικής Επάρκειας (ΠΔΕ) απαιτούνται τα εξής:

1) Παρακολούθηση του μαθήματος "Διδακτική των Φυσικών Επιστημών" και επιτυχής αξιολόγηση.

2) Συμμετοχή στο σεμινάριο παιδαγωγικής και επιτυχής αξιολόγηση.

3) Παράρτημα στο πίσω μέρος της Πτυχιακής εργασίας με συμπληρωμένο το Έντυπο Σχεδίου Διδασκαλίας και εκπόνηση μικροδιδασκαλίας στο εργαστήριο εκπόνησης της πτυχιακής παρουσία του επιβλέποντα.

Τηλέφωνο (+302610) 996202 & 996205 (προπτυχιακά), 996203 & 996204 (μεταπτυχιακά)