Διαδικασία υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων μετεγγραφής για το τρέχον ακαδ. έτος

Προς τους νέους φοιτητές

Σας ενημερώνουμε ότι από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων σχεδιάζεται να εκκινήσει άμεσα η διαδικασία υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων μετεγγραφής για το τρέχον ακαδ. έτος.

Όσοι/ες σκοπεύετε να υποβάλετε αίτηση για μετεγγραφή, σας παρακαλούμε πολύ όπως ολοκληρώσετε άμεσα (εφόσον δεν το έχετε ήδη κάνει) την ηλεκτρονική εγγραφή σας στο Πανεπιστήμιο Πατρών, σύμφωνα με τη διαδικασία που περιγράφεται στον ιστότοπο: https://www.upatras.gr/foitites/protoeteis/ilektroniki-engrafi-akad-etous-2022-2023/

Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας και ελέγχων και οριστικοποίηση εγγραφής από το Πανεπιστήμιο Πατρών θα σας αποδοθούν οι κωδικοί τηλεματικής UpnetID, που είναι απαραίτητοι για την υποβολή αίτησης μετεγγραφής.

Τηλέφωνο (+302610) 996202 & 996205 (προπτυχιακά), 996203 & 996204 (μεταπτυχιακά)