Επιλέξτε τη γλώσσα σας

Κάλεσμα για Αιμοδοσία

Το Κέντρο  Αίματος του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Πατρών, σας υπενθυμίζει:

Το ραντεβού μας για την αιμοδοσία του Μαρτίου  είναι:

Πέμπτη 10-3-2022, 9:30-13:30, στο χώρο της φοιτητικής μέριμνας του κτιρίου Α

Μπορούν να προσέλθουν, εμβολιασμένοι και ανεμβολίαστοι έναντι του SARS Cov-2 υποψήφιοι αιμοδότες, αρκεί:

1. να μην έχουν συμπτωματολογία ίωσης
  2. να μην έχουν έρθει σε επαφή με γνωστό ενεργό κρούσμα Covid-19 το τελευταίο 15ημερο
  3. να έχουν περάσει τουλάχιστον 28 ημέρες από την έναρξη συμπτωμάτων Covid-19
  4. αν έχουν εμβολιασθεί πρόσφατα και δεν παρουσιάζουν συμπτώματα, μπορούν να αιμοδοτήσουν άμεσα, αλλιώς, μια εβδομάδα μετά τον εμβολιασμό
  5. η προσκόμιση αρνητικού self ή rapid test είναι προαιρετική

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή απορία, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας, στο τηλ.: 2613603668 ή στο e-mail Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Τηλέφωνο (+302610) 996202, 996203, 996204, 996205