Νεότερη ενημέρωση: Διεξαγωγή δια ζώσης Τελετών Ορκωμοσίας Προπτυχιακών Φοιτητών (Δεκέμβριος 2021)- Αριθμός συνοδών ορκιζομένων

ΣΧΕΤ.: .: Η υπ' αριθμ. Δ1α/Γ.Π.οικ.75414/4.12.21 ΚΥΑ (ΦΕΚ,5673/2021 τ. Β΄):"Έκτακτα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο περαιτέρω διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 στο σύνολο της Επικράτειας έως και τη Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου και ώρα 06.00"

Οι Πρυτανικές Αρχές του Πανεπιστημίου Πατρών, συμμορφούμενες με την έκδοση τη νέας ΚΥΑ προχώρησε σε τροποποίηση του αριθμού των συνοδών στις τελετές ορκωμοσίας προπτυχιακών αποφοίτων του Ιδρύματος (1 συνοδός ανά ορκιζόμενο εντός της αίθουσας Ι4 του ΣΠΚ), προκειμένου να αποφευχθεί η ακύρωσή τους.
Επιπλέον και για την κάλυψη και του δεύτερου συνοδού, ανά ορκιζόμενο, σεβόμενοι την ιδιαίτερη σημασία της τελετής για τους αποφοίτους μας και για τα συγγενικά τους πρόσωπα, οι Πρυτανικές Αρχές τοποθέτησαν οθόνη αναμετάδοσης των ορκωμοσιών στο κεντρικό φουαγιέ του Συνεδριακού και Πολιτιστικού Κέντρου, προκειμένου να μπορούν να παρακολουθήσουν οι λοιποί συνοδοί την τελετή.

Σε κάθε περίπτωση,  οι Πρυτανικές Αρχές θα καταβάλλουν κάθε δυνατή προσπάθεια, τηρώντας τα υγειονομικά, ώστε και οι δύο συνοδοί να παρακολουθήσουν την τελετή αποφοίτησης.

Ζητάμε την κατανόησή σας, καθώς η χώρα μας βιώνει δύσκολες υγειονομικές συνθήκες τα τελευταία δύο χρόνια.

Παρακαλούμε για την άμεση ενημέρωση των ορκιζομένων του Τμήματός σας.

Από τη Διεύθυνση Δημοσίων Σχέσεων και Εξωστρέφειας

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2021-22
ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΕΑΡΙΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2021-22 ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ