Μετεγγραφές/Μετακινήσεις Ακαδημαϊκού Έτους 2021-2022 (αντιμετώπιση τυχόν προβλημάτων)

Σύμφωνα με την υπ.΄ αριθ.135363/Ζ1/22.10.2021 εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων με θέμα "Μετεγγραφές/Μετακινήσεις Ακαδημαϊκού Έτους 2021-2022", οι ηλεκτρονικές αιτήσεις μετεγγραφής/μετακίνησης υποβάλλονται από τη Δευτέρα 25 Οκτωβρίου 2021 μέχρι την Παρασκευή 5 Νοεμβρίου 2021, μέσω του ιστότοπου του Υ.ΠΑΙ.Θ. www.minedu.gov.gr, στις ειδικές εφαρμογές μετεγγραφών/μετακινήσεων.

Σε περίπτωση που κάποιος φοιτητής του Τμήματός μας, δεν μπορεί να συνδεθεί στο Ηλεκτρονικό Σύστημα Μετεγγραφών του Υπουργείου επειδή τα απαραίτητα στοιχεία είναι ανεπαρκή ή μη έγκυρα ή δεν περιλαμβάνονται στα διαθέσιμα αρχεία, θα πρέπει να συμπληρώνει το επισυναπτόμενο excel αρχείο με τα στοιχεία του και θα το αποστέλει με email στο Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., έτσι ώστε  η Γραμματεία να το προωθήσει στην αντίστοιχη υπηρεσία προς ενημέρωση/διόρθωση των στοιχείων.

Από τη Γραμματεία

Τηλέφωνο (+302610) 996202 & 996205 (προπτυχιακά), 996203 & 996204 (μεταπτυχιακά)