ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Σας ενημερώνουμε  ότι η συνέλευση του Τμήματος Χημείας στην υπ. αριθ. 8/1.6.2017 συνεδρίασή της, σε εφαρμογή της 104/1.12.2016 απόφαση Συγκλήτου Παν. Πατρών, ενέκρινε την επανεξέταση για βελτίωση βαθμολογίας μαθήματος.

• Η αναβαθμολόγηση πραγματοποιείται κατά την επαναληπτική περίοδο εξετάσεων του Σεπτεμβρίου και αφορά ενεργούς φοιτητές που βρίσκονται στο 1ο έως και το 4ο ακαδ. έτος.
  • ΔΕΝ αφορά επί πτυχίω φοιτητές.
  • Ο φοιτητής μπορεί να ζητήσει βελτίωση βαθμολογίας σε έως 2 μαθήματα που να ανήκουν μόνο στο τρέχον ακαδημαϊκό έτος που διανύει και να έχει πάρει προβιβάσιμο βαθμό στην εξεταστική του χειμερινού ή εαρινού εξαμήνου.
  • Αναβαθμολόγηση ΔΕΝ μπορεί να γίνει σε μάθημα που δόθηκε στο τρέχον ακαδημαϊκό έτος αλλά ανήκει σε προηγούμενο ακαδημαϊκό έτος.
  • Ο φοιτητής θα πρέπει να καταθέσει ηλεκτρονικό αίτημα από 19/7/2021 - 30/7/2021 στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://forms.gle/V4zzJNbFv7kXHzn5A
  • Επιτρέπεται ΜΟΝΟ μία αίτηση. Σε περίπτωση περισσοτέρων θα ληφθεί υπόψη μόνο η πρώτη.
  • Μετά την επανεξέταση του φοιτητή κατά την επαναληπτική περίοδο, τελικός βαθμός του φοιτητή θα είναι ο καλύτερος από τους δύο βαθμούς.

Από τη Γραμματεία

Attachments:
Download this file (ΘΕΡΙΝΟΥ_ΣΧΟΛΕΙΟΥ_2021_.pdf)ΘΕΡΙΝΟΥ_ΣΧΟΛΕΙΟΥ_2021_.pdf[ ]2021-06-14 11:16