ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι το πληροφοριακό σύστημα του ψηφιακού άλματος θα ανοίξει εκ νέου για τις δηλώσεις προπτυχιακών μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου (από 1ο έτος έως και επί πτυχίω), οι οποίες θα πραγματοποιηθούν από 8-17 Ιανουαρίου 2016.

Η δήλωση  μαθημάτων είναι υποχρεωτική και η ημερομηνία της 17ης Ιανουαρίου είναι καταληκτική.

Επίσης σύμφωνα με την παρ. 3 του άρθρου 6 της πράξης νομοθετικού περιεχομένου (ΦΕΚ. 184/τ.Α΄/30.12.2015) οι φοιτητές που περάτωσαν την κανονική φοίτηση (επί πτυχίω φοιτητές) έχουν τη δυνατότητα να εξεταστούν στην εξεταστική περίοδο του χειμερινού και εαρινού εξαμήνου του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους.

Οι επί πτυχίω φοιτητές θα δηλώσουν τα μαθήματα εαρινού εξαμήνου το διάστημα από 18-30 Ιανουαρίου 2016.

Οσοι φοιτητές προσέλθουν στις εξετάσεις και δεν δηλώσουν τα μαθήματα δεν θα συμπεριληφθεί ο βαθμός τους στα βαθμολόγια της εξεταστικής περιόδου.

Από τη Γραμματεία

Τηλέφωνο (+302610) 996202 & 996205 (προπτυχιακά), 996203 & 996204 (μεταπτυχιακά)