Θέσεις επιστημονικών συνεργατών σε ερευνητικά προγράμματα

Αγαπητά μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας,

Στο πλαίσιο εγκεκριμένων ερευνητικών προγραμμάτων, η ομάδα Αναλυτικής/Βιοαναλυτικής Χημείας & Νανοτεχνολογίας στο Τμήμα Χημείας του Πανεπιστημίου Πατρών (Ρίο, Πάτρα), η οποία δραστηριοποιείται στην ανάπτυξη καινοτόμων αναλυτικών μεθόδων και αισθητήρων για βιομόρια, ενδιαφέρεται να συνεργασθεί άμεσα με κατόχους PhD ή MSc για την ανάπτυξη μοριακών ‘rapid tests’ (DNA/RNA) με εφαρμογές στους τομείς της Υγείας και των Τροφίμων. Τα προγράμματα παρέχουν και δυνατότητα εκπόνησης διδακτορικής διατριβής.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους, το συντομότερο δυνατό, αποστέλλοντας αναλυτικό βιογραφικό στη διεύθυνση:
(Καθηγ. Θεόδωρος Χριστόπουλος)

Θεόδωρος Χριστόπουλος
Καθηγητής
Ρίο, Πάτρα 26504

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2021-22

ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

Ανανέωση εγγραφών χειμερινού εξαμήνου 2021-2022 Προπτυχιακών Προγραμμάτων Σπουδών
Aνανέωση του χειμερινού εξαμήνου μεταπτυχιακών φοιτητών και υποψηφίων διδακτόρων

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021

ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021