Σημαντικές ανακοινώσεις

Διαδικτυακή εκδήλωση «Η Κλινική Έρευνα ως προοπτική καριέρας στις Βιοεπιστήμες» με την εταιρεία Bayer Ελλάς την Πέμπτη 12 Μαΐου  2022, 12:00-14:00

Την Πέμπτη 12 Μαΐου 2022 και ώρα 12:00 - 14:00 θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακή εκδήλωση με θέμα: «Η Κλινική Έρευνα ως προοπτική καριέρας στις Βιοεπιστήμες». Η δράση συνδιοργανώνεται από το Πανεπιστήμιο Πατρών και την εταιρεία Bayer Ελλάς και συντονίζεται από το Τμήμα Απασχόλησης, Σταδιοδρομίας και Διασύνδεσης της Διεύθυνσης Εκπαίδευσης και Έρευνας.

Η εκδήλωση απευθύνεται σε φοιτήτριες/τές και απόφοιτες/τους του Πανεπιστημίου Πατρών, οι οποίοι θα λάβουν έγκυρη πληροφόρηση για την κλινική έρευνα που γίνεται στην Ελλάδα και ειδικότερα στο Πανεπιστήμιο Πατρών και θα έχουν τη δυνατότητα να ενημερωθούν για τις ορθές κλινικές πρακτικές και τις προοπτικές απασχόλησης των πτυχιούχων στο πεδίο των Βιοεπιστημών.

Επιπλέον οι ομιλητές θα παρουσιάσουν την κλινική έρευνα στις φαρμακοβιομηχανίες και θα αναπτύξουν το παράδειγμα της Bayer. Θα ακολουθήσει ανοικτή συζήτηση και οι φοιτήτριες/τές - απόφοιτες/τοι θα έχουν τη δυνατότητα να υποβάλλουν τα ερωτήματά τους.

Η εγγραφή πραγματοποιείται αποκλειστικά και μόνο με τη χρήση του Πανεπιστημιακού e-mail.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος υποβάλλεται εδώ και το link παρακολούθησης θα σας αποσταλεί στο e- mail της εγγραφής.

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης είναι διαθέσιμο εδώ.

Attachments:
Download this file (afisa.jpg)afisa.jpg[ ]2022-05-10 11:10