Σεμινάριο σε θέματα υποστήριξης φοιτητών οι οποίοι ανήκουν στις Ευπαθείς / Ευαίσθητες Κοινωνικές Ομάδες

Η Κοινωνική Μέριμνα του Πανεπιστημίου Πατρών σε συνεργασία με το Κέντρο Επιμόρφωσης και Δια Βίου Μάθησης του Πανεπιστημίου Πατρών (ΚΕΔΙΒΙΜ ΠΠ) διοργανώνει δωρεάν επιμορφωτικό σεμινάριο σε θέματα υποστήριξης φοιτητών οι οποίοι ανήκουν στις Ευπαθείς / Ευαίσθητες Κοινωνικές Ομάδες.

Οι εκπαιδευόμενοι θα είναι φοιτητές του Πανεπιστημίου Πατρών από όλες τις βαθμίδες (Προπτυχιακοί- Μεταπτυχιακοί- Διδακτορικοί) και από όλα τα Τμήματα.

Το Πρόγραμμα θα έχει  διάρκεια 9 εβδομάδων και θα είναι συνολικά 88 ώρες. Τα μαθήματα θα διεξάγονται:

Κάθε Δευτέρα 4μ.μ. – 7μ.μ από 8 Νοεμβρίου 2021 έως 17 Ιανουαρίου 2022 (Τμήμα Α') Κάθε Τρίτη 4μ.μ. – 7μ.μ από 9 Νοεμβρίου 2021 έως 25 Ιανουαρίου 2022 (Τμήμα Β') Μετά τη λήξη του προγράμματος και αφού οι εκπαιδευόμενοι έχουν ολοκληρώσει επιτυχώς τις υποχρεώσεις τους θα λάβουν ειδικό πιστοποιητικό επιμόρφωσης από το ΚΕΔΙΒΙΜ του Πανεπιστημίου Πατρών και συμπλήρωμα πιστοποιητικού με όλες τις λεπτομέρειες του προγράμματος (συνολική διάρκεια, τρόπος αξιολόγησης, ενότητες κ.α.)

Οι αιτήσεις μπορούν να πραγματοποιηθούν μέχρι και Δευτέρα, 25 Οκτωβρίου 2021.

Για αναλυτικές πληροφορίες και για την αίτηση συμμετοχής επισκεφθείτε τον παρακάτω σύνδεσμο

ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ - ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Ανανέωση εγγραφών χειμερινού εξαμήνου 2021-2022 Προπτυχιακών Προγραμμάτων Σπουδών
Aνανέωση του χειμερινού εξαμήνου μεταπτυχιακών φοιτητών και υποψηφίων διδακτόρων