72ο Πανελλήνιο Συνέδριο Βιοχημείας & Μοριακής Βιολογίας

Προς τα μέλη της Πανεπιστημιακής κοινότητας

Αγαπητές/οι συνάδελφοι,

Ολοκληρώνεται σήμερα το 9ο Forum νέων επιστημόνων της ΕΕΒΜΒ και αύριο Παρασκευή  2 Δεκεμβρίου ξεκινούν οι εργασίες του 72ου Πανελλήνιου Συνεδρίου Βιοχημείας & Μοριακής Βιολογίας, 2-4 Δεκεμβρίου 2022 στο συνεδριακό κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών.

Υποδεχόμαστε στο Πανεπιστήμιο μας εκατοντάδες (>700) συμμετέχοντες επιστήμονες από όλους τους φορείς και ερευνητικά εργαστήρια της χώρας. Ευχαριστούμε θερμά για τη μεγάλη συμμετοχή στην υποβολή επιστημονικών εργασιών με περισσότερες από 300 ερευνητικές εργασίες.

Πιστεύουμε ότι θα είναι ένα συνέδριο ορόσημο τόσο από επιστημονικό ενδιαφέρον, όσο και από τη συμμετοχή επιστημόνων από όλες τις θεματικές περιοχές των μοριακών επιστημών της ζωής (molecular life sciences).

Η παρουσία σας στην επίσημη έναρξη του συνεδρίου, την Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου στις 7 μμ, θα είναι τιμή για μας.

Χρήσιμες πληροφορίες δίνονται στο διαδικτυακό τόπο του συνεδρίου - https://eebmbcongress.gr

Εκ μέρους της Οργανωτικής Επιτροπής

Νίκος Καραμάνος, Πρόεδρος Συνεδρίου

Τηλέφωνο (+302610) 996202 & 996205 (προπτυχιακά), 996203 & 996204 (μεταπτυχιακά)