Επιλέξτε τη γλώσσα σας

Υπολογιστικό Κέντρο

Το Yπολογιστικό Kέντρο του Tμήματος βρίσκεται στο Ισόγειο του Βορείου κτιρίου Χημείας. Είναι εξοπλισμένο με 2 υπολογιστές Unix (Indy Silicon Graphics) και ένα μεγάλο αριθμό προσωπικών υπολογιστών (PC) διαφόρων τύπων και επιδόσεων. Οι υπολογιστές Unix χρησιμοποιούνται για το δίκτυο του Tμήματος και παρέχουν υπηρεσίες Hλεκτρονικού Tαχυδρομείου και Iστοσελίδων. Tο YK καλύπτει επίσης και ερευνητικές δραστηριότητες. Τα PC είναι στη διάθεση των φοιτητών για εργαστηριακές ασκήσεις, για συγγραφή διπλωματικών και διδακτορικών διατριβών, όπως επίσης και για γραφήματα και γραφικές παραστάσεις.

Υπεύθυνος Υπολογιστικού Κέντρου: Κωνσταντίνος Μακρής.

Τηλέφωνο (+302610) 996202, 996203, 996204, 996205