ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΕΚΛΟΓΩΝ για την ανάδειξη εκπροσώπων των φοιτητών και των αναπληρωτών τους στις Συνελεύσεις των Τμημάτων των Σχολών του Πανεπιστημίου Πατρών με θητεία έως 31-12-2023

Στο πλαίσιο διενέργειας των εκλογών για την ανάδειξη εκπροσώπων των φοιτητών (1ου κύκλου, 2ου κύκλου και 3ου κύκλου σπουδών), με τους αναπληρωτές τους, στις Συνελεύσεις των Τμημάτων του Πανεπιστημίου Πατρών, με θητεία έως και 31-12-2023, σας ενημερώνουμε ότι οι υποψηφιότητες υποβάλλονται, μέσω του ιδρυματικού mail του υποψήφιου φοιτητή στη Γραμματεία του Τμήματος στο email: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., κατά το χρονικό διάστημα από 10/2/2023 έως 28/2/2023 και ώρα 14.00.

Υποψηφιότητα μπορούν να υποβάλλουν οι κάτωθι:

α) το σύνολο των φοιτητών των προγραμμάτων σπουδών πρώτου κύκλου (Π.Π.Σ.) του Τμήματος, που δεν έχουν υπερβεί την ανώτατη διάρκεια φοίτησης (ν+2), σύμφωνα με την παρ. 1 του άρθρου 76 του ν. 4957/2022,

β) το σύνολο των φοιτητών Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) του Τμήματος, που δεν έχουν υπερβεί την ελάχιστη διάρκεια του προγράμματος σπουδών, σύμφωνα με την απόφαση ίδρυσής του, και

γ) το σύνολο των υποψήφιων διδακτόρων του Τμήματος που δεν έχουν συμπληρώσει τρία (3) έτη από την εγγραφή τους.

Πληροφορίες στους παρακάτω συνδέσμους:

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΕΚΛΟΓΩΝ

ΑΙΤΗΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑΣ