Φοιτήτρια Erasmus Αναζητά Συγκατοίκους

Η 3ετής φοιτήτρια του Τμήματος Χημείας του Πανεπιστημίου του Cardiff (Ουαλία) Masa Masic, θα εργαστεί ερευνητικά στο Εργαστήριο Ανόργανης Χημείας του Πανεπιστημίου μας στα πλαίσια του Προγράμματος Erasmus Placement από τέλος Σεπτεμβρίου 2016 έως τέλος Ιουνίου 2017. Η φοιτήτρια θα προτιμούσε να συγκατοικήσει με Ελληνίδες συμφοιτήτριές της Χημείας, ώστε αφενός να περιορίσει τα έξοδά της και αφετέρου να γνωρίσει καλύτερα τον Ελληνικό τρόπο σπουδών και ζωής, αναπτύσσοντας φιλίες.

Εάν φοιτήτριες του Τμήματός μας ενδιαφέρονται για μια τέτοια συγκατοίκηση, παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τον καθηγητή Σπύρου Π. Περλεπέ, στο e-mail: