ΠΡΟΦΟΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Οι φοιτητές οι οποίοι αιτιολογημένα δικαιούνται να εξεταστούν προφορικά, παρακαλούνται να ενημερώνουν τους διδάσκοντες των αντίστοιχων μαθημάτων τουλάχιστον 24 ώρες πριν την εξέταση, προκειμένου οι διδάσκοντες να είναι έγκαιρα ενημερωμένοι για το συντονισμό των γραπτών και προφορικών εξετάσεων.

Επισημαίνεται πως ο τρόπος οργάνωσης των προφορικών, όπως και των γραπτών εξετάσεων, είναι αποκλειστική ευθύνη και αρμοδιότητα του αντίστοιχου διδάσκοντα. Για λόγους διαφάνειας και αδιάβλητου των εξετάσεων, συνίσταται να παρίσταται τουλάχιστον έναν ακόμη άτομο κατά τις προφορικές εξετάσεις, εκτός από τον εξεταστή και τον εξεταζόμενο. Για τη διενέργεια των προφορικών εξετάσεων μπορεί να διατίθεται και το γραφείο του Προέδρου του Τμήματος, με την προϋπόθεση πως έχει προηγηθεί έγκαιρη ενημέρωση.

ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ  ΧΗΜΕΙΑΣ